 |
Asztrológiával már az ókorban is foglalkoztak több ezer évvel ezelőtt Mezopotámiában és a görög, római kultúrában is. Sok vád érte az idők folyamán. Ezek közül a mai is kapható kedvenc könyvem Csaba György Csillagjóslás Legenda és valóság című könyve. Tizenévesen ez volt az első olvasmányom ebben a témában. Tudományos precizitással megírt nagyon alapos jó könyv. De az asztrológia nem tudomány, mert nem felel meg a tudomány követelményeinek.
De akkor miért és mire jó az asztrológia? És vajon hatnak-e ránk a bolygók?
Az asztrológia szemlélete szerint nem a bolygók hatását lehet egy horoszkópból megtudni. A világnak a részei vagyunk mi emberek és minden égitest is. Ugyanazok a hatások érnek mindannyiunkat, embereket és égitesteket egyaránt. A bolygók abban segítenek, hogy leolvassuk az adott időpillanatra jellemző dolgokat. Úgy kell elképzelni, mint ahogy bármelyik óra megmutatja mennyi az idő, de az idő múlása nem azért van, mert van óra. Az asztrológia szó jelentése: óranézés
A horoszkópban szereplő bolygókhoz, jegyekhez, házakhoz szimbólumok, analógiák rendelhetők, ezek segítségével lehet értelmezni egy adott ábrát.
A horoszkópot mindig adott pillanatra és adott földrajzi helyre állítjuk fel. Ez születési horoszkóp esetében a születés pillanata, az első lélegzetvétel ideje és a születés helye. Ez határozza meg a horoszkópábrában az aszcendens, a házak és a bolygók helyzetét. Az aszcendens a horoszkóp kiindulási pontja, másképpen felkelő jegynek is nevezik.
Az önismerethez vezető egyik lehetséges út az asztrológia. Az asztrológia szemlélete szerint nem csak a sors létezik, hanem a szabad akarat is. Ezért van lehetőségünk arra, hogy születésünk időpontja által meghatározott lehetőségek mentén szabadon válasszunk.
|